Cogoland

cogoland


Dünya Matematik Şampiyonu Singapur'dan;


ÖĞRENCİLERİN SEVECEĞİ

DİKKAT EĞİTİM VE GELİŞİM SINAVI

PROGRAMI


NEEURO BAŞBANDI - COGOLAND MOBİL UYGULAMASI

EĞİTİM KURUMLARINA

ÖZEL

OKUL VE DERS BAŞARI İÇİN

eğitimi oyuna çevirip eğlenceli hale getirdik!


COGOLAND HAKKINDA

CogoLand, Beyin-Bilgisayar Arayüzü (BCI) oyunu ile neurofeedback teknolojisinin kullanıldığı, 7-12 yaş arası kişiler için bir dikkat eğitim programıdır.
HEPSİ BİR ARADA, COGOLAND'DE!

Gün sonu raporlamada, heraktivitenin sonunda öğrencilerin performansı ölçümlenebilir.


İlkokul 1-5. Sınıf Öğrencileri için Zihin Ölçerli Gelişim Sınavı


Her zihinsel oyun ve çoktan seçmeli sınav 10 İngilizce ve 10 Matematik sorusundan oluşur.

24 derslik programdan sonunda, toplamda 240 tane İngilizce ve Matematik sorusu vardır.
KAZANIMLAR
SINAVA HAZIRLIK

Öğrencileriniz sınava girmeden kendilerini daha rahat hissetmelerineolanak sağlar.

DİKKAT

Dikkatimizi nasıl kullandığımız, hayatımızı belirler. Öğrencilerinizin sınavlarda dikkatlerinin en verimli şekilde yükselmesine yardımcı olur ve basit hatalardan uzaklaşırlar.


SINAV KAYGISINDAN KURTULMA

Sınav öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdikleri için sınav esnasında oluşabilecek stres ve kaygıdan uzaklaşmış olurlar.

KONSANTRASYON

Konsantre olmak,öğrencinizin dikkatini toplaması, bütün algı mekenizmalarını yaptığı işe yönlendirmesi, zihinsel kavrayışını en yüksek noktaya çıkarmasına yardımcı olur.DERSLERİNİN BAŞARISINA KATKI SAĞLAMA
Sadece sınavlarda başarılı olmalarına olanak salamaktan ziyade derslerinde de ve özel hayatlarında da başarının etkisini yaşayacaklardır.COGOLAND

PATENTLİ BİR

DİJİTAL EĞİTİM PROGRAMIDIR.


Çocukların daha iyi odaklanmalarına yardımcı olmak için BCI tabanlı oyunlar kullanır. Ayrıca, bu çocukların Fonksiyonel Manyetik Rezonans Görüntüleme (FMRI) taramaları, dikkat ve görev yönelimi ile ilişkili beyin alanları için eğitim sonrası olumlu değişimler gösterilmiştir.
Bizim Çözümümüz


CogoLand, aşağıdakilere dayanan patentli bir dijital dikkat eğitim programıdır:
Beyin Bilgisayar Arayüzü (BCI) teknolojisi, temel ADHD tedavilerini tamamlayan, on yıllık kapsamlı araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir.
Çocukların daha iyi odaklanmalarına yardımcı olmak için BCI tabanlı oyunlar kullanır ve 172 DEHB'li çocuğu içeren büyük ölçekli randomize klinik çalışmalarda etkili olduğu, ve sağlam sonuçlar verdiği gösterilmiştir.
Ayrıca, bu çocukların Fonksiyonel Manyetik Rezonans Görüntüleme (fMRI) taramaları, dikkat ve görev yönelimi ile ilişkili beyin alanları için eğitim sonrası olumlu değişimler gösterilmiştir.
Bu sonuçlar prestijli dergide yayınlanır ve tanınır “Nature - Translational Psychiatry”.Taşınabilir Kit

Neeuro, kullanımı kolay ve bağımsız olarak çalışan taşınabilir bir kit ile çözümü paketledi.
Bu kit, bir kablosuz EEG kafa bandı "Neeuro Başbandı" ve CogoLand mobil uygulamasından oluşmaktadır.


Beyin Dalgaları’nın Okunması

Bluetooth aracılığıyla CogoLand mobil uygulaması ve Neeuro Başbandı eşleşir . Beyin dalgaları (EEG sinyalleri), bu bağlantı aracılığıyla güvenli ve pasif bir şekilde izlenir.


Zihinsel Durumların Algılanması

Makine öğrenimi algoritmaları, kişinin beyin dalgalarına göre zihinsel durumlarını yakalar ve ardından oyun içindeki çeşitli zorlukları yönetir.

İlk katılım

Bu aşamada, uzman eğitim programını tanıtacaktır.
Bu işe süreçte, kurulum, eğitim programı ve her katılımcı için kişiselleştirilmiş bir dikkat modelinin kalibre edilmesini içerecektir.


Eğitim Programı

Eğitim programının tarihleri, uzman ve katılımcı arasında 24 oturuma yayılacak şekilde kararlaştırılacaktır.

Kalibrasyon

Bu kalibrasyon seansı, her katılımcı için kişiselleştirilmiş bir dikkat modeli oluşturacaktır. Bu kalibrasyon süreci uzman tarafından denetlenecek ve yönlendirilecektir.Giriş

Uzman programın ayrıntılarını, amacını, eğitim programını ve diğer ilgili bilgi ve talimatları açıklayacaktır


Eğitime Hazır

Giriş, programlama ve kalibrasyon tamamlandıktan sonra, katılımcı CogoLand mobil uygulamasında eğitime başlamaya hazırdır.


CogoLand Oyunları Oynayın

Eğitim aşaması BCI oyun seansları ile yürütülür, eğitim programı boyunca uzman veya katılımcının ebeveynleri tarafından denetlenir.Neeuro Başbandı'nı bağlayın

Başlamak için, Neeuro Başbandı, her egzersiz seansına başlamadan önce CogoLand mobil uygulamasına bağlanmalı ve eğitim süresince takılmalıdır.

Oturum Seçin

Eğitim menüsünde, seanslar program setine göre kullanılabilir hale getirilir. Katılımcılar, programa göre düzenli olarak oturumlara katılmaya teşvik edilir.Oyun-İçi Oturum

Her eğitim oturumu 2 oyun aktivitesinden oluşur. Her faaliyetin süresi 10 dakikadır ve farklı seviyelerde zorluklar vardır. Bazı oturumlar ek bir test sınavı içerir.


Oturum Sonrası

Bir seansı tamamladıktan sonra sonuçlar gösterilir ve sistemde güncellenir. Gelecek seansların detayları programa göre listelenir.


Oyun Aktiviteleri

Oyun aktiviteleri 3 farklı zorluk seviyesinde sınıflandırılır: Temel, Orta ve İleri. Katılımcı farklı eğitim seanslarını tamamladıkça zorluk seviyesi artar.


Kontroller

BCI aracılığıyla, katılımcı avatarı odak seviyesine göre hareket ettirir. Daha fazla odaklanma ile avatar o kadar hızlı hareket eder. Katılımcı ayrıca zıplama ve çevirme gibi diğer hareketleri etkinleştirmek için ekrandaki kontrollere dokunabilir. Bu hareketler, oyun faaliyetlerinin hedeflerini yerine getirmek için gereklidir.

Temel

Katılımcının olabildiğince uzağa ulaşması için avatara odaklanması gerekir.Orta düzey

Bu seviyede amaç, dikkat odağını korurken belirlenmiş listeden olabildiğince çok meyve toplamaktır.


İleri

Orta seviyeye benzer şekilde, katılımcının artık mümkün olduğu kadar çok meyve toplaması gerekir, ancak doğru sırayla.Çoktan Seçmeli Sorular

Her çoktan seçmeli sınav 10 İngilizce ve 10 Matematik sorusundan oluşur. Katılımcılara testi tamamlamaları için 30 dakika verilir.


Eğitim İlerlemesi

İlerleme menüsü, katılımcıların çeşitli oturumlarda performanslarını karşılaştırmalarına olanak vererek ilerlemelerini ve iyileştirme alanlarını anlamalarına yardımcı olur.


Sonuçlar

Her aktivitenin sonunda katılımcılar kendi performansını gözden geçirebilirler. Bu, ilerlemesini anlamasına ve iyileştirme alanlarını belirlemesine yardımcı olur.